BAŞKANIN 15 TEMMUZ İLE İLGİLİ HİTAPLARI

Hepimizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından Devletimize ve milletimizin iradesine karşı hain bir darbe girişimi düzenlendi. Bu alçak, bu kalleş ve bu sinsi girişimin 6. yılında bugün buradan bir kez daha bu hain darbe girişimini lanetliyoruz.

Aziz milletimizin tarihinde birçok şanlı zaferler vardır. İşte bugün bu şanlı zaferlere bir yenisini daha eklediğimiz 15 Temmuz zaferinin sevincini yaşarken, diğer yandan darbe girişimi esnasında kaybettiğimiz vatandaşlarımızın hüznünü hep birlikte yaşıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 Kıymetli Misafirler, FETÖ terör örgütü bu hain darbe teşebbüsü ile devletimizin geleceğini dış güçlere teslim etmeyi ve sömürgeci devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamı oluşturmayı amaçlıyordu. FETÖ kendince her şeyi planlamış ve hazırlamıştı. Artık her şey hazır ve sadece bu hain planın uygulanması kalmıştı. Ama hesap edemedikleri tek şey ise bu milletin vatan, bayrak ve mukaddesat söz konusu olunca canından bile vazgeçebileceğiydi.

Unuttukları tek şey aziz milletimizin serdengeçti kahramanlarıydı. (Hasan ALTIN gibi, Ömer HALİSDEMİR gibi, Halil KANTARCI gibi, Abdullah Tayyip OLÇOK gibi) Milletimiz eşsiz irfanıyla darbenin ilk saatlerinden itibaren işte tüm bu gerçekleri görmüş ve hemen harekete geçmiştir.

Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla her kesimden, her meşrepten insanıyla Türk milleti ülkesinin sahipsiz olmadığını göstermiştir.  F-16’ların, tankların ve helikopterlerin bombalarına mermilerine rağmen, ülkesini, vatanını, bayrağını savunmak için meydanlara inmiş ve hainlere hadlerini bildirmiştir.

 Milletimizin her bir ferdi, ezanı, bayrağı, özgürlüğü ve geleceği için gerektiğinde yenilmez birer kahramana dönüşebileceğini bir kez daha ispatlamıştır.

Allah’ın yardımı ve milletimizin cesaretiyle başarısızlığa uğrattığımız darbe girişimi sırasında hainlerin kurşunları ve bombalarıyla şehit olan 251 insanımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Ve sözlerimin sonunda buradan bir kez daha diyoruz ki,

“Başaramayacaksınız!

Milletimizi Bölemeyeceksiniz!

Bayrağımızı İndiremeyeceksiniz!

Ezanlarımızı Susturamayacaksınız!

Bu Ülkeye Diz Çöktüremeyeceksiniz

! Bu Halka Boyunduruk Vuramayacaksınız!”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde siz kıymetli vatandaşlarımıza saygılar sunuyor iyi günler diliyorum.

 

Resim

 

 

Biz Ecdadımızdan Aldığımız Güç, Göğsümüze Doldurduğumuz İmanla Direndik. Aciz Bedenlerimizle Önüne Yattığımız Tanklara, Geçitsiz Köprülere; Şanlı Türk Bayrağımıza Pranga Vurulamayacağını Gösterdik. Tarihe Bir #15Temmuz Yazdık. Unutulmayacak, Unutulmaya Yüz Tutmayacak!

Resim